RTV794

RTV794 Lokale omroep Heerde en Epe

advertentie
Geschreven door Hennekien Mijnheer
13 augustus 2025 17:06


Zestigjarig huwelijksjubileum echtpaar Draaijer
Foto: Zestigjarig huwelijksjubileum echtpaar Draaijer

WAPENVELD - – Op 11 augustus 2025 was het 60 jaar geleden dat het echtpaar Draaijer elkaar het jawoord gaven. Om dat te vieren hielden ze op 13 augustus een feest voor familie en vrienden. Niet alleen de laatstgenoemde groep kwam om handen te schudden en zoenen uit te delen, locoburgemeester Van Ommen kwam het echtpaar ook feliciteren met een prachtige bos bloemen. Tussen de bedrijven door werden vragen gesteld en antwoorden gegeven.

Zij is 83 jaar, hij wordt binnenkort 85. Zij komt oorspronkelijk uit Vught, hij uit Heerde. Hun paden kruisten elkaar doordat de moeder van mevrouw Draaijer hem uitgenodigd had voor de verjaardag van haar dochter. Een tijd daarvoor hadden de ouders van mevrouw Draaijer namelijk een feest op een kazerne in (de buurt van) Vught. Daar waren zowel vader als toekomstige schoonzoon dienstbaar. De charmes van meneer Draaijer waren vermoedelijk overtuigend genoeg en zo is het balletje gaan rollen. Voor mevrouw duurde het iets langer, maar “… na een aantal jaren wist hij haar hart te veroveren.” aldus de broer in één van de toespraken.

Hun bruiloft vierden ze in Den Bosch. Na hun trouwen konden ze meerdere plekken hun thuis noemen: eerst was dat Utrecht, daarna Duitsland, vervolgens allerlei plekken in Nederland om ten slotte uit te komen in Heerde. Daar wonen ze inmiddels 35 jaar. In de tussentijd heeft zij voornamelijk administratief werk gedaan en inspanningen geleverd voor de Makro, hij heeft zijn werk voortgezet bij Defensie. Hun huwelijk werd bekroond met één dochter. Ze genieten ook van hun twee kleindochters.

De afgelopen jaren hebben ze niet stilgezeten: fietsen, wandelen, skiën en (na hun pensioen) verre reizen maken waren onderdeel van hun activiteiten. Op de vraag wat ze een mooie eigenschap vinden van elkaar, antwoordt mevrouw Draaijer dat, ondanks het verschil in culturele achtergrond, ze elkaar hebben kunnen accepteren en van elkaar kunnen leren (zij is Indisch, hij Nederlands). Hun dochter vindt het ten slotte het bijzonder om deze gebeurtenis mee te mogen maken. Ze voegt eraan toe: “Niet iedereen haalt de 60 jaar. Mooi dat ze zo voor elkaar zorgen.”

Heerde Nieuws 

60 jarig huwelijk 
 
  • rtv794 TV
  • RTV794 Live Radio
advertentie