RTV794

RTV794 Lokale omroep Heerde en Epe

advertentie
Geschreven door Fred Rijckenberg
21-02-2025 10:38


Voorleesplezier met wethouders Maarten Heere
Foto: Voorleesplezier met wethouders Maarten Heere
VAASSEN - In het kader van de Nationale Voorleesdagen hebben burgemeester Tom Horn en alle wethouders van de gemeente Epe voorgelezen uit het prentenboek Rinus, dat bekroond is tot Prentenboek van het Jaar 2025. Dit gebeurde op verschillende locaties.

Zo las de burgemeester en wethouder Annemiek van Loon voor in de bibliotheek in Epe, om het belang van (voor)lezen onder de aandacht te brengen.

Op 20 februari sloot wethouder Maarten Heere de reeks voorleesmomenten af door Rinus voor te lezen aan de kinderen van de R.K. Basisschool Gerardus Majella in de bibliotheek in Vaassen. De kinderen luisterden ademloos naar het avontuur van Rinus en zijn opa, een oude neushoorn die vroeger reuzesterk was en spannende avonturen beleefde. Nu is opa wat rustiger en geniet hij van een ontspannen leven, terwijl Rinus juist vol energie wil spelen en ravotten. Het verhaal, geschreven door het bekende duo Ingrid en Dieter Schubert, zit vol humor en prachtige illustraties die de fantasie van de jonge luisteraars prikkelden.

Tijdens het voorlezen kregen de kinderen de kans om de prenten uit het boek nog eens goed te bekijken. Vervolgens mochten ze zelf een boek uitkiezen om mee te nemen naar school, samen met een mooie kleurplaat van Rinus. Het enthousiasme onder de kinderen was groot en ze gingen blij naar school met hun nieuwe leesmateriaal.

De Nationale Voorleesdagen zijn een initiatief om het voorlezen aan jonge kinderen te stimuleren. Voorlezen prikkelt de fantasie, ontwikkelt de taalvaardigheid en versterkt de band tussen ouder en kind. Met de inzet van de burgemeester en wethouders heeft de gemeente Epe opnieuw laten zien hoe belangrijk en waardevol voorlezen is.

Doe ook mee en ontdek samen het plezier van lezen!

nationale voorleesdagen 
Epe  Nieuws 

 
  • RTV794 TV
  • RTV794 Live Radio
advertentie