Presentator Martien Kobussen gaat met de tuinman (84 jaar) gezellig aan de praat over de werkzaamheden die in de zomermaanden dienen te gebeuren in de bloemen- en moestuin. Voor de moestuinen is steeds meer belangstelling.
De volkstuinen zijn allemaal bezet. Voor velen staat bovenaan, het eten van groenten uit eigen tuin. Maar men moet er wel het één en ander van doen om een lekkere krop sla of andijvie te kunnen oogsten. In de moestuin kunnen ook veel snijbloemen gekweekt worden. Tuinman Piet weet wat de mogelijkheden zijn.
In het tweede uur komt weerman Mark Wolvenne aan het woord en vertelt welk zomerweer ons te wachten staat. Mark doe ook weer mee aan het spelletje 'Krek wa'j zek'. Een drietal uitdrukkingen worden dan aan de weerman voorgelegd. Er is ook een voordracht uit Twente en in het shanty-kwartier muziek van het koor 'Leedvermaak'.
Mo'j is Luusteren is te beluisteren zaterdags van 10.00 tot 12.00 uur via de TV, de ether, DAB en internet.