RTV794

RTV794 Lokale omroep Heerde en Epe

advertentie
Geschreven door Fred Rijckenberg
6 mei 2025 18:52


Cialfo-lopers brengen Bevrijdingsvuur naar Epe: sportieve prestatie met diepe betekenis
Foto: Cialfo-lopers brengen Bevrijdingsvuur naar Epe: sportieve prestatie met diepe betekenis
foto Fred Rijckenberg

EPE - In de nacht van 4 op 5 mei verzamelden zich duizenden lopers uit heel Nederland in Wageningen, Stad der Bevrijding, om het Nationale Bevrijdingsvuur op te halen. Maar liefst 5.000 estafettelopers, verdeeld over 229 loopgroepen – een record! – brachten het vuur naar 201 gemeenten. Ook de lopers van Atletiekvereniging Cialfo uit Epe leverden een indrukwekkende prestatie.

De Cialfo-delegatie nam het vuur in ontvangst en begon aan een nachtelijke estafetteloop van maar liefst 60 kilometer richting Epe. De tocht, vol symboliek en saamhorigheid, stond in het teken van vrede en vrijheid. In Epe stond Wethouder Annemiek van Loon, die de lopers het laatste stuk begeleidde.

Op 5 mei om 08.00 uur arriveerden de sporters op het Marktplein in Epe, waar zij feestelijk werden onthaald door familie, vrienden én Wethouder Maarten Heere. Met de fakkel werd het Bevrijdingsvuur ceremonieel ontstoken op het plein – een krachtig moment dat de overgang markeerde van herdenken naar vieren.

Als blijk van waardering werden de lopers uitgenodigd voor een ontbijtsessie in het gemeentehuis, waar ervaringen uit de nacht werden gedeeld. Een bijzonder moment was de huldiging van Thijs Liefers, die de volledige afstand solo heeft hardgelopen. Een prestatie van formaat – petje af!

De Bevrijdingsvuurestafette is niet alleen een sportieve uitdaging, maar ook een levend symbool van de vrijheid die we samen mogen vieren.


Epe Nieuws 

bevrijdingsvuur van wageningen naar epe 
 
  • rtv794 TV
  • RTV794 Live Radio
advertentie